x
מרכז המידע

הגשת דוח מס אמריקאי

הגשת דוח מס בארה

בישראל, כל אזרח ישראלי המחזיק באזרחות אמריקאית או גרין קארד, העומד בסף הדיווח שנקבע ע"י ה– IRS מחויב בהגשת דוח מס בארה"ב, טופס 1040, הכולל דיווח על הכנסות שהפיק בישראל ובשאר העולם.

להבדיל ממרביתן המוחלט של מדינות העולם הממסות את אזרחיהן על בסיס מיסוי פרסונאלי מבוסס תושבות בארה"ב נהוגה שיטת מיסוי פרסונאלי מבוסס אזרחות.

כל אדם בעל אזרחות אמריקאית, בין אם מתגורר בארה"ב ובין אם מתגורר בכל מדינה אחרת בעולם מחויב בדיווח על הכנסותיו הכלל עולמיות לרשויות המס בארה"ב, כלומר יצטרך להגיש דוח מס אמריקאי גם אם אינו מתגורר בארה"ב או מפיק הכנסה שמקורה בארה"ב.

הדיווח האישי בארה"ב מתבצע על גבי טופס ה 1040. טופס 1040 הינו דוח המס האמריקאי המיועד להגשה ע"י אזרחים אמריקאים ותושבי מס בארה"ב. על גבי הטופס מדווח הנישום על הכנסותיו הכלל עולמיות ובהתאם להן ולמצבו המשפחתי נקבעת חבות המס השנתית.

 

 

טופס 1040

קריטריונים לצורך הגשת דוח מס בארה"ב:

הקריטריונים לחבות בהגשת דוחות מס בארה"ב עבור אזרחים אמריקאים ובעלי גרין קארד מתייחסים לגיל, מצב משפחתי ורמת הכנסה שנתית ומתנים בין אדם לאדם, להלן סכום ההכנסה השנתי אשר מעליו מחויב אזרח אמריקאי בדיווח מיסים שנתי בארה"ב:

 

מצב משפחתי של מגיש הדוח הכנסה שנתית ברוטו ($)
רווק  12,400$
בני זוג המגישים דוח מס משותף 24,800$
גרוש / אלמן עם ילדים הסמוכים על שולחנו (רלוונטי גם במקרה של מי שנשוי לבן זוג שאינו אמריקאי) 18,650$
אלמן מוכר עם ילדים הסמוכים על שולנו (שנתיים ראשונות לאחר פטירת בן/ת הזוג 24,800$
נשוי המגיש בנפרד 5$

הערות לטבלה:

  • עצמאי נדרש להגיש דוח מס בארה"ב החל מהכנסה נטו שנתית של 400$.
  • תוספת סף הגשה למי שהינו עיוור או מעל גיל 65 – 1,300$ (עיוור מעל גיל 65 יוסיף לסכומים הרשומים בטבלה 3,200$ בקטגוריה הרלוונטית אליו)
  • אם מגיש דוח המס האמריקאי עיוור או מעל גיל 65 ואינו נשוי התוספת תהיה $1,600.

 

דוח מס בארה"ב

 

לא עברתם את ספי ההכנסה המחייבים אתכם בהגשת דוח מס אמריקאי – טופס 1040? ייתכן ואתם עדיין חייבים בדיווח FBAR אודות הנכסים הפיננסיים שלכם המוחזקים מחוץ לארה"ב. קרא עוד על דוח ה – FBAR

 

מתי מגישים דוח מס אמריקאי – דוחות יחידים:

 

 

תאריכי הגשת דוח מס אמריקאי

 

הערות:

  • בקשה לאורכה סטנדרטית ניתן להגיש ולקבל באופן אוטומטי, כל עוד הבקשה הוגשה עד למועד ההגשה המקורי.
  • בכל מקרה כל מתן ארכה להגשת דוח מס אמריקאי אינו מקנה גם ארכה למועד האחרון לתשלום המס.

 

מועד הגשת דוח מס בארה"ב


לא נעים בכיס?

לא סוף העולם, כמובן בהנחה שיודעים להתנהל בחוכמה ובדרך מקצועית, לדרוש את ההטבות וההקלות המגיעות לכם מכוח אמנת המס בין ישראל לארה"ב או מטעם הדין האמריקאי.

משרד ויסקינד-ביטס רואי חשבון מתמחה בתחום המיסים בארה"ב וישמח לעמוד לשירותכם לצורך הגשת דוח מס אמריקאי ומלוא הדיווחים שלכם בארה"ב ולספק לכם שקט נפשי וביטחון גמור כי הנכם מטופלים בידי אנשי המקצוע הטובים והמקצועיים ביותר בשוק.

מיסוי אמריקאי אינו בגדר תעלומה, אך בהחלט אינו עסק פשוט עבור מי שאיננו בעל אוריינטציה לתחום המס, הכללים רבים וסבוכים וחלים באופן שונה על פלחים שונים באוכלוסייה.

רואי החשבון שלנו מנצלים את שילוב הידע שלהם במיסוי אמריקאי, ישראלי ובמיסוי בינלאומי על מנת לתת ללקוח ביטחון מלא כי דיווחי המיסים בארה"ב יטופלו באופן אופטימלי תוך ביצוע איזונים והתאמות המביאים בחשבון את מכלול השיקולים הנדרשים בהתאם למקרה הספציפי והייחודי של כל לקוח.

בנוסף, כחלק מתודעת השירות הגבוהה של משרדינו אנו מאמינים בקשר שוטף וישיר מול הלקוח המאפשר לנו להכווין אותך כיצד להתנהל נכון יותר בחיי היום יום ולקבל את ההחלטות הכלכליות הנכונות והנבונות ביותר עבורך מבחינת דיני המס האמריקאי על מנת שלא ליפול למלכודות כפל מס, ובכך מספקים לך ערך מוסף בדמות של חיסכון בזמן, כסף ואנרגיה.

 

מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ עם אחד ממומחי המס שלנו ולקבל תמונת מצב מלאה וסיוע במילוי טופס 1040 – דוח מס אמריקאי

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ מס, העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. האמור לעיל מוגש כאינפורמציה בלבד. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל נישום.

למידע וייעוץ מקצועי
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם
למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם