x
מרכז המידע

הצהרת הון בארה"ב

us tax declaration

ישראלים רבים תרים אחר הזדמנויות עסקיות במדינות זרות וחלק גדול מהם מוצא את מבוקשם בארצות הברית. ארצות הברית נחשבת לארץ עם אפשרויות בלתי מוגבלות וכל חדירה עסקית לשם עתידה להתפשט לרחבי המדינה הענקית וליצור עוגן חשוב לפעילות עסקית רווחית. סל האפשרויות העומדות בפני המשקיע הינן רבות ומגוונות: השקעות בנדל"ן, חברות מסחריות, חברות הזנק, מיזמים עסקיים שונים ועוד. לצד עולם האפשרויות טמונות גם חבות מס שיכולה לפגוע בכדאיות ההשקעה. לפיכך, יש צורך להכיר את חוקי המס האמריקאים ואת חוקי המס הישראליים, את האמנה למניעת כפל מס והגבלים נוספים בתחום המיסוי. אינטגרציה של כל המידע יכולה לסייע רבות בתכנון מס לקראת השקעות, כאשר המטרה היא למקסם את הרווחים ולהפחית מנטל המס ככל הניתן ובצורה חוקית.

 

רואה חשבון אמריקאי לצורך מיסוי

 

הצהרת הון בישראל

רשות המס בישראל נוהגת לדרוש מאזרחים רבים (כולל אלו שיש להם אזרחות אמריקאית) להגיש הצהרת הון. ההצהרות נדרשות בעיקר מבעלי עסקים, בעלי חברות, עוסקים זעירים או מורשים ומאנשים אשר יש לגביהם מידע מחשיד על העלמות מס. למעשה, ניתנת לרשות המס הסמכות הבלעדית לבקש הצהרת הון על פי החלטתה ושיקול דעתה. ההגשה הראשונה של הצהרת הון למס הכנסה משמשת כבסיס ובה מפורטים נכסיו ורכושיו של המצהיר. ההצהרה הבאה נערכת לאחר כ- 5 שנים. השוואה בין שתי הצהרות ההון מספקת אפשרות לבדוק אם ההון הקיים מתאים להכנסות שהיו לאורך התקופה שבין ההצהרות. בהצהרה קיימת חובת דיווח על כל הכנסה בארץ ובחו"ל, הן משכר עבודה, ריביות, רווחי הון, זכיות בהגרלות ועוד. במקביל, כל הוצאה בכל מקום בעולם חייבת להירשם. בין אם היא רכישת נכס, מתנות, טיולים וכדומה.

FBAR

רשויות המס בארה"ב מעוניינות להגביר את אכיפת גביית המס על אזרחיהם החיים מחוץ למדינה. בסעיף זה נכללים גם אזרחים המחזיקים בגרין קארד. הם יכולים להיות אזרחים שמועסקים על ידי חברות זרות, אנשי עסקים שבחרו להתגורר ולפעול במדינות אחרות ועוד. במסגרת הדיווח, ובמידה ויש  בחשבונותיהם הזרים סכום העולה על 10000$, הם חייבים למלא טופס FBAR בו מצהירים על הכנסותיהם. חובת הדיווח הכרחית אם הסכום הופיע לפחות פעם אחת בשנה בחשבון. הדיווח נשלח באופן אלקטרוני, בנפרד מהדיווח השנתי השוטף.

ייעוץ רואי חשבון

רשויות המס מעוניינות להגביר את המלחמה בהון השחור ומשכך, חובת דיווח ומילוי טופס FBAR מתבקשים מהאזרחים. יחד עם זאת, הרשות הייתה מודעת לכך שלא כל אזרחי ארה"ב ידעו על חובת הדיווח, ולכן, יצרו לאורך השנים מספר תכניות לגילוי מרצון שבמסגרתן ניתן היה לדווח ולשלם מס מופחת. לישראל ולארה"ב יש אמנה למניעת כפל מס והמשמעות היא שניתן לשלם מס על פי חבות המס בישראל או בארה"ב. לכן, מומלץ לכל אזרח אמריקאי שחי בישראל להתייעץ עם רואי חשבון המומחים למיסוי ישראלי ואמריקאי, שכן, הם יכולים לסייע במילוי הצהרות הון, במילוי דוחות שנתיים המיועדים לארה"ב, טפסי  FBAR וגם בהסדרת נושא המיסים. המטרה היא לדווח כהלכה לרשויות המס בשתי המדינות כדי להימנע מקנסות ואישומים פליליים וכדי להסדיר את נושא תשלום המיסים בכללותם.

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ מס, העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. האמור לעיל מוגש כאינפורמציה בלבד. הכתוב באתר זה אינו מהווה יעוץ ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל נישום.

למידע וייעוץ מקצועי

למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם